Drób z Europejskim paszportem
29 / 05
2024

Kampania „Drób z europejskim paszportem” na targach SIAL CHINA 2024

Kampania „Drób z europejskim paszportem” na targach SIAL CHINA 2024

W dniach 28-30 maja na terenie Szanghaj New International Center odbyły się międzynarodowe targi SIAL CHINA, na których kampania „Drób z europejskim paszportem” także miała swoje stoisko. Obecni na miejscu eksperci szerzyli swoją wiedzę na temat wysokiej jakości europejskiego drobiu. Podczas trzech dni targów odbyło się wiele spotkań B2B między przedstawicielami firm europejskich i azjatyckich. Rozmowy biznesowe dotyczyły między innymi rozwoju współpracy polsko-chińskiej w zakresie importu i eksportu drobiu. Odwiedzający stoisko byli również świadkami pokazów kulinarnych w wykonaniu słynnego kucharza, Artura Moroza. Prezentacja ta była połączona z degustacją europejskich dań na bazie drobiu, który był promowany w trakcie targów.

Nazwa SIAL to skrót od „Salon International De L’Alimentation”, co oznacza „Międzynarodowa Wystawa Żywności”. Na targach SIAL China producenci żywności, handlowcy, importerzy, hurtownicy i sprzedawcy detaliczni, a także przedstawiciele gastronomii instytucjonalnej i komercyjnej prezentują i odkrywają najnowsze produkty i rozwiązania. To sprawia, że targi są szczególnie ważne dla nowicjuszy, którzy chcą wejść na rynek chiński. To również znacząca platforma dla międzynarodowych firm, które chcą zaangażować się w to dynamiczne środowisko i nawiązać kontakty biznesowe z czołowymi liderami opinii na rynku azjatyckim.  Targi SIAL CHINA 2024 były dla przedsiębiorców z rynków azjatyckich również unikalną okazją do zdobycia informacji na temat wysokiej jakości europejskiego drobiu oraz rygorystycznych standardów jego produkcji obowiązujących w Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji SIAL CHINA wzięło udział ponad 5 000 wystawców z ponad 70 krajów.

W dzień poprzedzający targi tj. 27 maja część naszej delegacji wzięła udział w konferencji China Meat Association, wykorzystując tym samym pełen potencjał wizyty w Szanghaju. Wydarzenie pt.  Meat Industry Business Bridge, które powróciło po czterech latach, zrzesza globalny sektor mięsny w celu zbadania teraźniejszości i przyszłości, wyzwań i możliwości handlu mięsem, a także zapewnienia platformy do nawiązania współpracy między chińskim i zagranicznym przemysłem mięsnym i przedsiębiorstwami. Prowadzone podczas wydarzenia dyskusje obejmowały tematy związane z polityką handlu, importem i eksportem mięsa, trendami rozwojowymi, rozwiązaniami przemysłu mięsnego opartego na IT oraz pomysły na modernizację handlu w tym zakresie.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 100 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, która wspiera ciągły rozwój i unowocześnianie europejskiego drobiarstwa. Obecność na targach SIAL CHINA 2024 była jedną z wielu inicjatyw Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, które mają na celu promocję wysokiej jakości mięsa pochodzącego z Unii Europejskiej oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych z zagranicznymi inwestorami. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Na końcu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom oraz działalnościom gospodarczym zaangażowanym w kampanię „Drób z europejskim paszportem”.
Wraz z zakończeniem targów SIAL China w Szanghaju kończy się także nasza kampania. Dziękujemy za powierzone nam zaufanie!