Drób z Europejskim paszportem
22 / 02
2024

Kampania „Drób z europejskim paszportem” odwiedziła targi Supermarket Trade Show 2024

Kampania „Drób z europejskim paszportem” odwiedziła targi Supermarket Trade Show 2024

W dniach 14-16 lutego w Makuhari Messe (2 Chome-1 Nakase, Mihama Ward, Chiba, 261-8550, Japonia) odbyły się międzynarodowe targi Supermarket Trade Show 2024. Obecna na miejscu Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, organizator kampanii „Drób z europejskim paszportem” promowała wysokiej jakości mięso drobiowe pochodzące z Unii Europejskiej. Spotkania z firmami odwiedzającymi targi odbyły się z grupą naszych ekspertów na dedykowanym stoisku.

Targi SMTS to jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych z branży spożywczej w regionie. Obecność na tym wydarzeniu pozwala na nawiązywanie kontaktów biznesowych z japońskimi importerami, sieciami dystrybucyjnymi i pośrednikami handlowymi. W trakcie tegorocznej edycji zaprezentowany został wybór specjalistycznych produktów rolno-spożywczych od ponad 2 tysięcy różnych firm pochodzących z aż 16 krajów. Podczas trzech dni trwania targów stoisko kampanii „Drób z europejskim paszportem” zostało odwiedzone przez ponad 75 000 osób! Odwiedzający mogli nie tylko odbyć spotkania biznesowe z ekspertami i przedstawicielami Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, ale również osobiście przekonać się o walorach smakowych europejskiego drobiu podczas pokazów kulinarnych połączonych z degustacją, zorganizowanych przez znanego i cenionego szefa kuchni, Artura Moroza.

Targi Supermarket Trade Show 2024 były dla przedsiębiorców z rynków azjatyckich również unikalną okazją do zdobycia informacji na temat wysokiej jakości europejskiego drobiu i pierza oraz rygorystycznych standardów jego produkcji obowiązujących w Unii Europejskiej. Podczas licznych spotkań B2B, które miały miejsce na terenie stoiska kampanii, delegacja unijnych ekspertów spotkała się z przedstawicielami miejscowych organizacji branżowych. Rozmowy biznesowe dotyczyły między innymi rozwoju współpracy polsko-japońskiej w zakresie importu i eksportu drobiu oraz puchu i pierza. Pozwoliły również na cenną wymianę doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat branży drobiarskiej. W trakcie targów delegacja wraz z przedstawicielami Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej spotkali się również z Pawłem Milewskim, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Japonii oraz Martą Szczygieł, Kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Tokio.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 80 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, która wspiera ciągły rozwój i unowocześnianie europejskiego drobiarstwa. Obecność na targach SMTS 2024 była jedną z wielu inicjatyw Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gopodarczej, które mają na celu promocję wysokiej jakości mięsa pochodzącego z Unii Europejskiej oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych z zagranicznymi inwestorami. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.