Drób z Europejskim paszportem
25 / 04
2024

Eksperci ds. importu z największych firm drobiarskich z Japonii i Hongkongu na wizycie studyjnej w Polsce

Eksperci ds. importu z największych firm drobiarskich z Japonii i Hongkongu na wizycie studyjnej w Polsce

Ogromnie cieszy nas sukces, jakim była pełna wiedzy praktycznej wizyta studyjna przedstawicieli z rynków azjatyckich, która odbyła się w dniach 8-11 kwietnia. W ramach kampanii „Drób z europejskim paszportem” nasi goście, reprezentanci czołowych firm importujących drób na rynek japoński i hongkoński, mieli okazję m.in. odwiedzić polskie zakłady produkcyjne specjalizujące się w produktach drobiowych. Wybrana forma integracji sprzyjała rozwojowi stosunków biznesowych pomiędzy rynkiem europejskim a azjatyckim.

Podczas wizyt w zakładach i spotkań z przedstawicielami polskiego rynku drobiarskiego, eksperci mieli okazję poznać jego specyfikę. Poznali metody produkcyjne, zasady konfekcjonowania gotowych produktów oraz restrykcyjne gwarantujące wysoką jakość produkcji europejskie zasady dotyczące chowu i uboju europejskiego drobiu.

Obie delegacje – z Japonii i Hongkongu – odwiedziły m.in. zakłady w Karczewie, Solcu Kujawskim oraz Siedlcach. Tam spotkali się z polskimi ekspertami dot. eksportu, którzy zaprezentowali zagranicznym gościom bogatą historię swoich firm oraz rosnący potencjał biznesowy polskich producentów, którzy dzięki standardom Unii Europejskiej stali się jednym z czołowych graczy na rynku drobiarskim w Europie.

Podsumowaniem wizyty było seminarium „Azja Południowo-Wschodnia – możliwości rozwoju i współpracy eksportowej”, w trakcie którego odbyło się wystąpienie m.in. Michała Taberskiego i Macieja Łojka, przedsiębiorców polskiego pochodzenia, którzy od lat rozwijają swoją karierę na rynkach azjatyckich.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 100 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, która między innymi realizuje działania dające możliwość współpracy z partnerami z zagranicy wspierając ciągły rozwój i unowocześnianie europejskiego drobiarstwa.