Drób z Europejskim paszportem
06 / 09
2023

Kampania „Drób z europejskim paszportem” na targach HKTDC Food Expo 2023

Kampania „Drób z europejskim paszportem” na targach HKTDC Food Expo 2023

W dniach 17-21 sierpnia w Hongkongu odbyły się targi HKTDC Food Expo. To wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące inwestorów z całego świata. Była to pierwsza, od czasu zniesienia ograniczeń związanych z pandemią, edycja z publiczną wystawą żywności i możliwością degustacji na tak dużą skalę – podczas targów zaprezentowany został wybór specjalistycznych produktów rolno-spożywczych pochodzących z aż 20 krajów.

Obecna na miejscu Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, organizator kampanii, wraz z grupą ekspertów promowała wysokiej jakości mięso drobiowe pochodzące z Unii Europejskiej.

Delegacja podczas licznych spotkań B2B zapoznawała się z potrzebami międzynarodowych odbiorców. Klienci z rynku azjatyckiego mogli natomiast poznać restrykcyjne standardy produkcji mięsa drobiowego, które obowiązują w Unii Europejskiej. Delegacja przybliżyła potencjalnym kontrahentom wymogi transparentności łańcucha produkcji oraz zasady nadzoru nad hodowlami drobiu, które gwarantują, że odbiorca zawsze otrzymuje produkt wysokiej jakości oraz pełną informację na temat pochodzenia mięsa. Spotkania zaowocowały wymianą cennych doświadczeń i nowymi perspektywami na współprace.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 80 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, która wspiera ciągły rozwój i unowocześnianie europejskiego drobiarstwa, dlatego cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego globalnego wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją.