Drób z Europejskim paszportem
28 / 11
2023

Seminarium „Europejski drób i pierze na japońskim rynku”

Seminarium „Europejski drób i pierze na japońskim rynku”

13 listopada 2023 roku w Tokio odbyło się seminarium „Europejski drób i pierze na japońskim rynku” połączone z pokazem kulinarnym. Wydarzenie zorganizowała Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza w ramach kampanii „Drób z europejskim paszportem”.

Wydarzenie było dla przedsiębiorców z rynków azjatyckich unikalną okazją do zdobycia informacji na temat wysokiej jakości europejskiego drobiu i pierza oraz rygorystycznych standardów jego produkcji obowiązujących w Unii Europejskiej. Uczestnictwo w seminarium umożliwiło również tamtejszym przedstawicielom branży drobiarskiej nawiązanie bezpośrednich rozmów z reprezentantami Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, inicjatora kampanii.

Podczas pokazu kulinarnego – integralnej części seminarium – dania z drobiem w roli głównej zaserwował znany i ceniony szef kuchni Artur Moroz, specjalista od potraw z gęsiny.

W czasie licznych spotkań B2B, które miały miejsce po seminarium, delegacja unijnych ekspertów spotkała się z przedstawicielami miejscowych organizacji branżowych. Rozmowy biznesowe dotyczyły między innymi rozwoju współpracy polsko-japońskiej w zakresie importu i eksportu drobiu oraz pierza. Pozwoliły również na cenną wymianę doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat branży drobiarskiej w obu krajach.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza to organizacja zrzeszająca ponad 100 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, która wspiera ciągły rozwój i unowocześnianie europejskiego drobiarstwa. Seminarium w Tokio było jedną z wielu inicjatyw Krajowej Rady Drobiarstwa, które na celu mają promocję wysokiej jakości mięsa pochodzącego z Unii Europejskiej oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych z zagranicznymi inwestorami. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.