Drób z Europejskim paszportem
15 / 03
2023

Wznowienie kampanii „Drób z europejskim paszportem”

Wznowienie kampanii „Drób z europejskim paszportem”

Z dniem 1 grudnia 2022 roku Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza wznowiła realizację programu, zawieszonego w 2020 r. początkowo  częściowo, a potem całkowicie, w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. W ciągu najbliższych dwóch lat będzie on kontynuowany na rynkach Chin, Hongkongu i Japonii.

W celu podjęcia na nowo działań promujących mięso drobiowe i jego przetwory, oraz jako produkty wspierające puch i pierze, finansowanych przy wsparciu Unii Europejskiej, KRD-IG podpisała odpowiedni aneks do umowy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Działania planowane po wznowieniu programu obejmują m.in. udział KRD-IG w dużych imprezach targowych jak HKTDC Food Expo, SMTS (Supermarket Trade Show), CIME (China International Meat Industry Week) i SIAL China; wydanie specjalistycznych poradników dla eksporterów, seminaria z udziałem ekspertów z krajów docelowych, wizyty studyjne oraz spotkania z tamtejszymi importerami i organizacjami biznesowymi. W ramach kampanii będą także organizowane pokazy kulinarne promujące unijny i polski drób w trakcie imprez z udziałem chińskich i japońskich przedsiębiorców.

„Drób z europejskim paszportem” to program informacyjno-promocyjny realizowany na rynkach Chin, Hongkongu i Japonii, skierowany głównie do przedsiębiorców z sektora mięsnego – bezpośrednich importerów, dystrybutorów i przetwórców mięsa drobiowego, hurtowników, sieci dystrybucji, branży HoReCa, kucharzy, przedstawicieli organizacji i instytucji odpowiedzialnych za import żywności.

Kampanię „Drób z europejskim paszportem” zainicjowała Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza –  organizacja zrzeszająca ponad 80 unijnych producentów mięsa drobiowego, jaj, puchu i pierza, posiadających łącznie 70% udziałów w krajowym rynku i 90% udziałów w exporcie.