Drób z Europejskim paszportem
17 / 05
2023

Zaproszenie na Seminarium w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zaproszenie na Seminarium w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza do udziału w seminarium pt. „Niewykorzystany potencjał Hongkongu w eksporcie mięsa drobiowego do Chin”.

Spotkanie jest skierowane do producentów i eksporterów mięsa drobiowego z UE na rynki Chin i Hongkongu. Jego cel to przedstawienie sytuacji rynkowej, prawnej, fitosanitarnej i weterynaryjnej w Hongkongu pod kątem możliwości wzrostu sprzedaży unijnego drobiu dzięki wejściu Hongkongu w skład tzw. Greater Bay Area – nowej zintegrowanej strefy gospodarczej obejmującej dziewięć wielkich miast i dwa regiony w południowych Chinach.

Ze strony partnerów z Hongkongu udział w seminarium weźmie dr Gloria Lai Fan Tam – ekspertka i doradczyni ds. importu żywności w Chinach i Hongkongu, była Pełnomocniczka Rządu Hongkongu ds. Bezpieczeństwa Żywności i Zastępcy, konsultantka Generalnej Izby Handlowej Chin Kontynentalnych oraz China Entry-Exit Inspection and Quarantine Association. Wśród prelegentów znajdą się ponadto przedstawiciele: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Ambasady RP w Pekinie oraz Pani Anna Dowgiałło reprezentująca Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) w Polsce.

Seminarium odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 r. między 10.30 a 14.00 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy ul. Wspólnej 30 (sala konferencyjna „Wzorcownia”).

Przebieg seminarium będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji online na kanale YouTube programu Drób z europejskim paszportem. Poniżej link:

https://www.youtube.com/@European-quality-poultry