Drób z Europejskim paszportem
10 / 04
2023

Misja handlowa w Japonii

Misja handlowa w Japonii

W dniach 5-11 marca 2023 roku delegacja unijnych eksporterów drobiu przebywała z misją handlową w Japonii. Pobyt objął rozmowy biznesowe z miejscowymi importerami oraz wizytę na Targach FOODEX Japan w Tokio.

Krótki pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni wypełniły aktywności związane z promocją rygorystycznych standardów produkcji, walorów smakowych oraz wysokiej jakości unijnego, w tym polskiego, drobiu.

Delegacja unijnych ekspertów spotkała się z przedstawicielami miejscowych organizacji branżowych m.in. Japan Meat Traders Association (Japońskiego Stowarzyszenia Handlu Mięsem) oraz Japan Bedding Goods Association (Japońskiego Stowarzyszenia Towarów Pościelowych znanego także jako Japońskie Stowarzyszenie Puchu i Pierza). Rozmowy dotyczyły rozwoju współpracy polsko-japońskiej oraz wzrostu eksportu tego asortymentu do Japonii.

Unijne, w tym polskie, mięso drobiowe promowano w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Tokio  podczas specjalnej kolacji dla japońskich firm. Pokazowe dania z drobiem w roli głównej zaserwował ceniony i wielokrotnie nagradzany szef kuchni Artur Moroz, specjalista od potraw z gęsiny. Z przedstawicielami japońskiego biznesu, w tym importerami żywności, członkowie delegacji rozmawiali również na Targach Foodex Japan, będących jedną z największych tego typu imprez w Azji. W tym roku zgromadziły one 2500 wystawców z branży spożywczej reprezentujących ponad 60 krajów i regionów.